#Blog Fırtınası Görev 2 : Herhangi bir kitabın, herhangi bir sayfasını açın ve bir satır seçin.O satırla yazıya başlayın, gerisi sizden…
''Sıcak bir temmuz günü yapılacak en güzel şey kendini mavi denizin serin sularına bırakmaktır herhalde..''Yada olsa olsa mayışık bir şekilde,bir şemsiye gölgesinde uzanmak,veya belkide bir kitap alıp derinlere dalmak,şöyle yanında da buz gibi bir limonata..

Arada bir gökyüzüne de bakmalı mesela güneş'e inat,o maviliğinde sonsuzluğunda kaybolmalı..Belki bir parça bulut hüzmesi görünür,belki bir martı daha geçer,belki o masmavilik bir hayal diyarının giriş kapısı..İyisimi pür dikkat olmalı hayat karşı..

Hayat esasında bir an'dan ibaret ve her an birleşerek belkide en büyük an'ı,yani onu oluşturuyor işte..Ve işte sırf bu güzden belkide doyasıya yaşamalı onu..

An'ı an'a katarak,tadını çıkararak..

Deniz'in tuzunda kendini bulmalı insan veyahut gökyüzünün maviliğinde,güneşin yakıcı sıcaklığında,bir martı'nın kanadında,bir kitap'ın bilmem kaçıncı satırının bilmem kaçıncı cümlesinde,bir bulut pamukçuğunda..

Kendini bilmeli insan en çok,kendini fark etmeli..

Eğer bunu başarabilirse,hayatta onun ardısıra güzel günlerle zaten gelir ki..

* Şebnem Pişkin - Bir / Bölüm : Ağırlıklardan Kurtulmak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

1 yorum 1 mutluluk :)