Tavşan ve Kaplumbağa'nın Bumads Rövanşı
Artık hiçbir şey eskisi gibi değil; masallar bile… Ezeli rekabet iş dünyasında devam ediyor! Tavşan ve kaplumbağa bu kez “Bumads” rövanşında karşılaşıp, yeni ürünlerini daha iyi tanıtmak için kıyasıya bir yarışa koyulurlar. İkisi de başarıyı geleneksel medyanın yanı sıra sosyal medya reklamlarında arar. Kahramanlarımızdan biri ise Bumads’in sosyal medyadaki gücünü keşfetmiş, markasını bol bol konuşturmanın formülünü çoktan bulmuştur.

Hürriyet İnternet Grubu’nun sosyal medya reklam platformu Bumads için hazırlanan viral video, aslında bu yeni reklam modelini çok da güzel anlatıyor. Bumads, markaların binlerce Bumerang üyesi blog ve niş web sitesinde advertorial formatında, içerik tabanlı reklam yayınlayarak hedef kitlelerine kolayca ulaşmasını sağlıyor. Bu reklamlar blogların diğer içerikleri ile aynı alanlarda yer alıyor ve daha sonra site sahiplerinin sosyal medya hesaplarından da paylaşılarak yüksek erişim yaratıyor. Sosyal medyada paylaşılabilmesinin yanında içerik tabanlı olması sayesinde arama motorları tarafından da indekslenen reklamlar, olumlu bir SEO etkisi sağlıyor ve aylar boyunca erişilmeye devam ediyor.

Bumads ürün tanıtımlarının yanı sıra, kampanya duyuruları, sosyal sorumluluk projeleri, kurumsal mesajlar, marka ve kriz iletişimi gibi konularda da markaların hedefledikleri kitleye uygun web siteleri aracılığı ile ulaşmalarına rehberlik ediyor.

Bugüne kadar Ruffles, Sony, Adidas gibi bir çok önde gelen marka tarafından tercih edilen Bumads hakkında detaylı bilgi almak için http://www.bumads.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer bir blog ya da web sitesi sahibiyseniz, sitenizde Bumads içeriklerini yayınlayarak para kazanmak içinse http://bumerang.hurriyet.com.tr adresinden kolayca Bumerang'a üye olabilirsiniz!

Bir bumads advertorial içeriğidir.


5 yorum:

 1. Gülinciğim, ben bumeranga üyeyim ama şu bumand dan pek anlamadım.Teknoloji özürlü biri olarak içinden çıkamadım.Ne yapmam gerek sen bilirsin.Yardım lütfen

  YanıtlaSil
 2. hiç bu konuları bilmiyorum ,mesela blog listemi değiştirmek yeni blogları izlemeye almak istiyorum ama eskiler ne değiştiriliyor ne de siliniyor. bu konuda bir bilgin var mı??

  YanıtlaSil
 3. emel abla : bumerang maile teklif gelince aslında nasıl yapılacağınıda özetlliyor..video'su davar istersen ordan izle..ben anlataırım ama görmek daha bi başka..sonra istersen yine yardımcı olmaya çalışırım..

  buket : yeni blogları blog listenemi eklemek istiyorsun anlayamadım..ama eskiden izlediğin şimdi izlemek istediğin bloglar varsa onlar için izlediğim bloglar bölümünde ekle ve yönet var..yönete bas orada izlediğin blogları göreceksin..hemen karşılarında ayarlar yazıyor zaten ona tıklayıp açılan pencere izlemeyi durdura basınca..izleme durmuş oluyor..umarım anlatabildim..

  YanıtlaSil
 4. aa tamam canım.ben hep tasarımdan bakıyordum, teşekkürler..

  YanıtlaSil

1 yorum 1 mutluluk :)