Aşkın Gözyaşları:Kimya Hatun - Sinan Yağmur


Sinan Yağmur
Karatay Akademi Yayınları

“Şems! Ey seyyarelerin en tekinsizi! Çarpacak bir beni mi buldun? İyi ki beni buldun. Hoş âmedî! Hoş âmedî! Seni arıyordum Şems! Ama dağıla dağıla. Seni bekliyordum Şems! Ama savrula savrula… Allah'ım beni Şems ile yarala! Öyle yarala ki akan gözyaşlarım cehennemi söndürsün. Ağlamaktan kör olup görmesem de cennetini. Sen varsın ya! Şems, Kimya'nın yüzüne doğru eğilirken, pencereden bir ışık huzmesi süzüldü odaya.
Oda göz kamaştıracak bir şekilde ışıkla dolmuştu. Bir gül kokusu yayıldı odanın her yanına. Kimya başını pencereye doğru çevirdi. Hemen ayaklarını dizlerine, dizini ise karnına doğru çekti. Tıpkı bir bebeğin anne karnında durması gibi. Kimya yatağın içinde doğrulmaya çalıştı. Tebessüm etti. Dudağından; “Efendimiz... Efendimiz...” Başı yastığın sağ ucuna düştü.” Herkes kendi yüreğinin diline uygun kitaplar okur. Bu kitapta okuyucu, içinin içtenlikle dolu sesini duyacaktır. Her bir bakışı ömrünün Şems'ini arayan, her bir adımı özünün aşk kapısını aralayan, Kimya'nın sessiz ağıtına aşkın gözyaşları ile katılan, o saf yüreklerini okuyacaklar.Aşkın Gözyaşları 3..Sanırım bu seri içinde en beğendiğim kitap oldu..Neden bilmem ilk 2 kitap biraz sıkmıştı beni,belki arka arkaya okuduğum için..Ama bu kitap,bambaşka geldi..Belki karakter'in bir kadın olması,belki hikayesini kendi ağzından anlatması..Belki de her zaman anlatılan  Kimya'dan farklı bir Kimya olması..

Keşke onun gibi olabilsem dedim çoğu zaman okurken,bazen gözlerim dolu dolu oldu..Huzur,aşk,fedakarlık..Sinan Yağmur'un en sevdiğim 2 kitabından 1'i oldu bence..İlk'i Veysel Karani'ydi ki hakkında yazmıştım burda,ikincisi bu kitap..

Öneririm okumanızı..

Bol kitap'lı günler..

Sevgiler..

                                                             Foto : İnstagram by gulinnozz 


4 yorum:

 1. Serinin ilk kitabını okumuştum. Yazarın dilini pek sevmediğimden diğerlerine pek elim gitmedi açıkcası. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 2'sini aynı anda almıştım,okudum o yüzden..ama son 2 kitap favorim..

   Sil
 2. bu kitabı da cok severim,
  çekilişime beklerim
  http://ilknur--akpinar.blogspot.com/2012/08/ilk-hediye-cekilisimi-3uc-kitap-ve.html

  YanıtlaSil

1 yorum 1 mutluluk :)